Single post

Kredyt na karcie kredytowej

Karta kredytowa staje się obecnie jednym z popularniejszych metod płatności i to nie tylko przy zakupach internetowych, ale również w świecie jak najbardziej realnym. Wybierając się na zakupy, zdecydowanie prościej jest włożyć do torebki małą plastikową kartę kredytową niż wypchaną gotówką portmonetkę.

W dodatku posługiwanie się karta kredytową może być bardzo opłacalne i korzystne dla finansów osobistych. Karta kredytowa to zakupy, w których płacimy pieniędzmi banku, a nie własnymi. Jeśli nasze środki trzymamy na koncie oszczędnościowym ? to jeszcze zarabiamy na odsetkach. Jednym słowem ? karta kredytowa to nieoprocentowany kredyt w banku. To wszystko oczywiście pod warunkiem umiejętnego posługiwania się kartą. Warunkiem podstawowym jest tu spłata pełnego salda z karty. A jeśli nagle coś nam wyskoczy i uregulowanie całkowitego zadłużenia jest problemem? Warto sprawdzić pełne możliwości naszej karty kredytowej.

Coraz więcej banków w swojej ofercie karty kredytowej dokłada możliwość rozłożenia na raty należności za część zakupów. Wymagana należność do spłaty w danym miesiącu maleje, a kolejne raty są dopisywane do salda w kolejnych miesiącach. Taki kredyt w karcie kredytowej, w dodatku najczęściej całkiem tani. W sytuacji, gdy zaszalejemy na zakupach, a obiecana premia się opóźnia ? bardzo dobre rozwiązanie. W dodatku, porównaniu do innych kredytów, kredyt w karcie jest nie tylko tani, ale także dostępny od zaraz, na telefon lub internet.