Single post

Problemy finansowe a BIK

Bardzo często przeciętny człowiek popada w problemy finansowe. Na początku bierze się kredyty na przedmioty do gospodarstwa domowego, potem na środki transportu takie, jak rower bądź samochód. Ale ludzie nie biorą tego do świadomości, iż zobowiązują się do regularnego spłacania, a w razie nie wywiązania się z umowy, przyjęcia wszelkich konsekwencji wynikających z niestosowania się do zasad zawartych w umowie kredytowej.
Kredytobiorca często pobiera kolejne kredyty bankowe na spłacenie tych poprzednich, z których spłacaniem nie dają sobie rady. Wówczas człowiek myśli, że to rozwiąże jego problemy finansowe wynikające z niepłacenia. Lecz to jest błędne koło, jak kredytobiorca raz w nie wpadnie to już nie potrafi się sam wydostać. Dlatego też często ludzie korzystają z doradcy finansowego, który im doradza w jaki najlepszy sposób można rozwiązać problemy finansowe. Ale nawet doradca finansowy nie pomoże, jeśli kredytodawca wystąpił o wpisanie kredytobiorcy do Biura Informacji Kredytowej w skrócie BIK.

Na listę do BIK trafiają kredytobiorcy, którzy zaciągają kredyty w bankach po czym ich nie spłacają. Wgląd na listę zadłużonych kredytobiorców ma wgląd każdy bank przed udzieleniem kolejnego kredytu, jak również sami możemy sprawdzić osobę, która chce zaciągnąć od nas pożyczkę gotówkową, ale tylko na pisemną prośbę nadesłaną do biura listem wyłącznie poleconym.